Polska
Germany


JOBST historia
Firma JOBST® została założona w 1950 roku w Toledo w Ohio przez Conrada Jobst, który był inżynierem mechaniki oraz wynalazcą. W opracowywaniu technologii produkcji wyrobów uciskowych wykorzystał swoje osobiste doświadczenia pacjenta. Od tamtego czasu JOBST® stał się najczęściej polecaną marką przez lekarzy w USA.

W Europie w 1953 roku firma Varitex rozpoczęła swoją produkcję wyrobów kompresyjnych. Fabryka ta pierwotnie była rodzinnym, holenderskim przedsiębiorstwem. Pierwsze produkty były dziane za pomocą ręcznie obsługiwanych maszyn. Od początku blisko współpracowano z klinikami flebologicznymi i dzięki temu opracowano płaskodziane produkty uciskowe. To sprawiło, że była w stanie swoją ofertą dopasować się do różnorodnych potrzeb pacjentów i zaspokoić wszelkie terapeutyczne wymagania.

W 1983 roku firma Beiersdorf AG. z Hamburga przejęła Varitex w celu zoptymalizowania swojej oferty i uzupełnienia asortymentu.

W 1990 roku firma Beiersdorf AG. kupiła amerykańskiego lidera wyrobów uciskowych JOBST® USA, dzięki czemu zyskała międzynarodowy charakter. Od 1992 roku wszystkie produkty z fabryki w Emmerich zyskały nazwę JOBST®.

W kwietniu 2001 JOBST® stał się częścią BSN Medical - spółki z kapitałem łączonym firm Beiersdorf z Hamburga i Smith&Nephew z Londynu.

Ostatnia zmiana to wyodrębnienie w 2004 roku, BSN-JOBST.

Polscy pacjenci otrzymują produkty JOBST® z fabryki w Emmerich nad środkowym Renem, byłej siedziby Varitex.