Nasza historia

Jobst PL>O nas>Historia

Historia lżejszego życia z JOBST

1950
Conrad Jobst założył firmę JOBST w Toledo w Stanach Zjednoczonych. Urodzony w Niemczech Conrad był inżynierem mechanikiem i wynalazcą. Swoją wszechstronną wiedzę i osobiste doświadczenie wykorzystał do opracowania ubrań ze stopniowanym uciskiem, które łagodzą objawy niewydolności żylnej.

1957
Po śmierci Conrada jego żona Caroline Jobst z powodzeniem rozwijała działalność firmy. Pod jej kierownictwem JOBST rozszerzył linie produktów o odzież kompresyjną, produkty do profilaktyki, wyroby wykorzystywane w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej oraz pończochy przeciwzatorowe. Gdy jakość produktów JOBST stała się powszechnie znana, sprzedaż rozszerzyła się na inne kontynenty.

1953
Firma VARITEX Deutschland - poprzednik JOBST w Europie - powstała w Emmerich nad Dolnym Renem w Niemczech. Od początku ściśle współpracowała z najlepszymi klinikami limfologicznymi i flebologicznymi. Choć pierwsze produkty uciskowe powstawały na maszynach obsługiwanych ręcznie, z czasem udoskonalano i mechanizowano proces produkcji. Firma VARITEX tworzyła produkty o płaskim splocie na masową skalę i na miarę, by sprostać wymaganiom terapeutycznym wszystkich pacjentów.

1983
Firma Beiersdorf AG, Hamburg, nabyła VARITEX.

1990
Firma Beiersdorf AG, Hamburg, nabyła JOBST USA.

1992
Firma Varitex zmieniła nazwę na JOBST Germany.

2001
JOBST Niemcy i JOBST USA stały się spółkami zależnymi grupy BSN Medical, wspólnego przedsiębiorstwa wydziału medycyny Beiersdorf w Hamburgu oraz Smith & Nephew w Londynie. Nazwa firmy zmieniła się na BSN-JOBST.

2004
Firma JOBST Germany zmieniła nazwę na BSN-JOBST GmbH.

2006
Spółka BSN Medical została przejęta przez Montagu Private Equity, czołowego inwestora na europejskim niepublicznym rynku kapitałowym średniej wielkości.

2012
Firma została przejęta przez grupę EQT VI. EQT, czołowego inwestora na niepublicznym rynku kapitałowym w Europie Północnej. Firma ma blisko 1,8 miliarda euro kapitału i wielotorową strategię inwestycyjną.

2017
Firma BSN Medical została przejęta przez szwedzką grupę Essity AB (wcześniej SCA). To globalny koncern zajmujący produkcją, sprzedażą i udoskonalaniem środków pielęgnacyjnych, higienicznych i medycznych (m. in. dla niemowląt, kobiet i osób z nietrzymianiem moczu) do użytku domowego i profesjonalnego.

Zadanie, które stawia przed sobą grupa Essity, to poprawa jakości życia dzięki najwyższej jakości rozwiązaniom z zakresu higieny i zdrowia. Firma BSN Medical połączyła siły z oddziałem Incontinence Care, tworząc jednostkę Health & Medical Solutions (HMS) pod kierownictwem Margarety Lehmann. Celem HMS jest zapewnienie klientom, pacjentom i opiekunom rozwiązań wspierających zdrowe i aktywne życie.

Więcej informacji na: www.essity.com