Żylaki

Czym właściwie są żylaki?

Żylaki wyglądają jak niebieskawe naczynia krwionośne, najczęściej w zgięciach kolan, z tyłu łydek i w kostkach. Są dość powszechne i na pewnym etapie życia pojawiają się u wielu osób.

Ale czym dokładnie są żylaki? Mówiąc najprościej, są to rozszerzone, wybrzuszone i skręcone żyły, w których zastawki nie działają już prawidłowo. W pozycji stojącej lub siedzącej w tych chorobowo zmienionych żyłach krew nie jest już wystarczająco szybko transportowana do serca. Powoduje to tak zwane przekrwienie naczyń.
Żylaki zwykle nie są poważnym medycznym problemem. Dla niektórych osób są wyłącznie defektem kosmetycznym, podczas gdy u innych powodują ból i dyskomfort. Jednak jeśli się rozrastają, mogą doprowadzić do znacznie poważniejszych problemów, takich jak owrzodzenie żylne goleni.

Objawy żylaków

Żylaki mogą wywoływać takie skutki jak:

  • Ciężkie i zmęczone nogi
  • Ból i/lub opuchlizna nóg
  • Nocne skurcze mięśni w nogach, szczególnie w łydkach
  • Sucha i swędząca skóra w okolicy żylaka, która może z czasem się przebarwiać
  • Utrudnione gojenie ran spowodowane brakiem składników odżywczych z krwi w tkankach

Jeśli zauważasz któreś z tych objawów i zostaną u Ciebie zdiagnozowane żylaki, możesz sięgnąć po kilka rozwiązań. Skuteczną metodą łagodzenia objawów jest kompresjoterapia: w asortymencie JOBST znajdziesz szereg medycznych produktów uciskowych zaprojektowanych specjalnie w celu przeciwdziałania żylakom i innym objawom problemów żylnych. Ponadto bardzo korzystne są regularne ćwiczenia i odpoczynek w pozycji siedzącej lub leżącej z podniesionymi nogami. Jeśli mimo stosowania tych metod objawy nie znikną i będziesz odczuwać dyskomfort, skonsultuj się z lekarzem, by zalecił Ci inną kurację.

Ale jak powstają żylaki i jaka jest ich przyczyna?

Jak mogą pomóc produkty JOBST

Resetuj filtr
1- z produktów

Może Cię zainteresować