Compression socks for travelling

Produkty kompresyjne w czasie podróży

Zmniejszają ryzyko powstawania zakrzepów krwi w trakcie podróży

Kiedy nie możesz się doczekać wakacji i swojej zasłużonej przerwy, ostatnią rzeczą, której chcesz, jest rozwinięcie się zakrzepicy żylnej w czasie podróży! Niestety, jest takie ryzyko, ponieważ długie siedzenie w samolocie, samochodzie, pociągu lub autobusie może poważnie obciążać nogi. Czas podróży przekraczający cztery godziny to prawdziwe wyzwanie dla Twojego układu żylnego. Obecnie, gdy dalekie podróże są coraz powszechniejsze, ważne jest więc zapobieganie powstawaniu zakrzepów.

Na szczęście podróżne produkty uciskowe pomagają zmniejszać obrzęk nóg i poprawiać krążenie krwi. Podróżowanie zwykle oznacza siedzenie na małej przestrzeni ograniczającej możliwości ruchu, a dodatkowo utratę wody spowodowaną suchością powietrza, a w samolotach – niskim ciśnieniem w kabinie. To duże obciążenie dla Twojego układu żylnego, ponieważ takie warunki mogą spowolnić przepływ krwi i prowadzić do problemów z krążeniem, powstawania zakrzepów i w konsekwencji zakrzepicy żył głębokich (ZŻG). Rozwój ZŻG jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia, ponieważ nieleczona może ona prowadzić do zatorowości płucnej, zawału serca lub udaru mózgu.
 
Szykując się do długiej podróży, pomyśl o zaopatrzeniu się w specjalne produkty uciskowe, takie jak wyroby z serii podróżnej JOBST. To jeden z najlepszych sposobów zapobiegania tworzeniu się zakrzepów krwi w trakcie podróży. Nosząc odpowiednie wyroby uciskowe, dotrzesz na miejsce, czując się lekko i zdrowo.

 

Przeciwdziałanie zakrzepicy żył głębokich podczas podróży

Niestety, zakrzepy i podróże często idą w parze, ale istnieją sposoby na zmniejszenie ryzyka rozwoju zakrzepicy związanej z podróżowaniem. Ważne, aby w trakcie długiej podróży, zwłaszcza samolotem, pić dużo wody oraz w miarę możliwości wstawać i spacerować. Na przykład wybór miejsca przy przejściu pozwala łatwo wstać i rozprostować nogi. Mięśnie łydek możesz również ćwiczyć, pozostając na siedzeniu: wystarczy poruszać stopami w górę i w dół oraz kręcić nimi w powietrzu kółeczka. Korzystnie wpływa to na zapobieganie powstawaniu zakrzepów zwłaszcza w trakcie lotów długodystansowych. Jeśli podróżujesz samochodem, rób regularne postoje, by wysiąść z auta i się poruszać.

Jeśli jesteś w grupie ryzyka zachorowania na ZŻG, korzystaj w trakcie długich podróży z produktów uciskowych, które wspomagają pracę żył i odciążają nogi. Podkolanówki uciskowe JOBST są dobrym rozwiązaniem w każdej podróży – nosi się je tak jak zwykłe podkolanówki. Mają różne kolory i klasy ucisku.

Jak mogą pomóc produkty JOBST

Resetuj filtr
1- z produktów