Przewlekła choroba żylna

Jobst PL>Wskazania>Wskazania>Przewlekła choroba żylna

Czym jest przewlekła choroba żylna?

Przewlekła choroba żylna (PCŻ) jest wywoływana ograniczoną drożnością żył lub niewydolnością zastawek i ma różnorodne objawy.

To bardzo powszechne schorzenie o postępującym nasileniu. Wczesnymi objawami PCŻ są uczucie ciężkości i puchnięcie kończyn, najczęściej nóg. Jeśli choroba się rozwija, pojawiają się żylaki. Nieleczone mogą się powiększać i deformować, doprowadzając do poważniejszych stanów, np. podrażnień, obrzęków i bolesnych wysypek.

Gdy przepływ krwi do serca jest spowolniony, krew nadmiernie gromadzi się w żyłach kończyn. Może to prowadzić do zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej. Inną potencjalną konsekwencją jest przewlekła niewydolność żylna i wywołane nią zmiany skórne i owrzodzenia żylne.

Owrzodzenia mogą być bardzo bolesne i uniemożliwiać normalne funkcjonowanie.

Bez odpowiedniego leczenia te potencjalne konsekwencje przewlekłej choroby żylnej mogą prowadzić nawet do kalectwa oraz negatywnie wpływać na życie towarzyskie, sytuację finansową i psychikę chorego.

Leczenie przewlekłej choroby żylnej

Ze względu na możliwe poważne konsekwencje przewlekłej choroby żylnej bardzo ważne jest jej wczesne rozpoznanie. Właściwa diagnoza i szybkie rozpoczęcie leczenia zmniejszają szansę wystąpienia powikłań.

Istnieje kilka metod leczenia PCŻ, które czasami stosuje się równocześnie.

Za podstawę leczenia uznaje się kompresjoterapię. Produkty specjalistyczne, takie jak te marki JOBST, wywierają na nogi ucisk o odpowiedniej sile, zapobiegając cofaniu się krwi w żyłach (refluksowi żylnemu) i poprawiając jej przepływ. Jednak w niektórych przypadkach kompresjoterapia nie jest wskazana i może być konieczna operacja.

 

W jaki sposób pomagają produkty JOBST

Resetuj filtr
1- z produktów

Może Cię zainteresować