Kompresjoterapia profilaktyczna

Jobst PL>Warto wiedzieć>Jak działa kompresjoterapia>Kompresjoterapia profilaktyczna

Lżejsze życie – kompresjoterapia profilaktyczna

Zachowaj lekkość życia z kompresjoterapią profilaktyczną

Produkty uciskowe są stosowane w leczeniu chorób żylnych, ale mogą także skutecznie przeciwdziałać ich powstawaniu i rozwojowi oraz przynosić ulgę w bólu. Kompresjoterapia profilaktyczna może być z powodzeniem stosowana przez osoby zdrowe, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrzęku i innych problemów z układem żylnym i limfatycznym.

Stopniowany ucisk – podstawa skuteczności produktów uciskowych JOBST

Wyroby o stopniowanym (nazywanym czasem stopniowym) ucisku wywierają najsilniejszą kompresję w dole kończyny i zmniejszają ją ku górze nogi lub ręki. Stymulują przepływ płynów – zarówno krwi, jak i limfy. Delikatny ucisk pomaga naczyniom żylnym i limfatycznym łatwiej wchłaniać płyny, dzięki czemu zapewnia ulgę zmęczonym, obolałym stopom, kostkom i nogom oraz przeciwdziała obrzękom rąk i nóg.

Stopniowany ucisk nie tylko pomaga złagodzić objawy problemów żylnych, lecz także pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań.

Splot płaski:

Splot płaski stosuje się do tworzenia produktów na miarę, które można dopasować do bardziej nieregularnych kształtów. Materiał płaskodziany jest mniej rozciągliwy, dzięki czemu produkt zapewnia lepszą kontrolę obrzęku niż taki wykonany z materiału o splocie okrężnym. Splot płaski jest wykorzystywany w wyrobach dla pacjentów mających kończyny o nietypowej budowie lub dotkniętych trudnym do łagodzenia obrzękiem.

Splot okrężny:

Produkty o splocie okrężnym są dziane na odpowiedniej grubości cylindrze. Są bezszwowe i mają kształt bardziej zbliżony do walca niż produkty o splocie płaskim. Materiał okrągłodziany jest nieco bardziej rozciągliwy, dlatego polecany jest osobom z łagodnymi i umiarkowanymi obrzękami limfatycznymi oraz kończynami o regularnym kształcie.

Wyroby o stopniowanym ucisku są stosowane w celach profilaktyki i zmniejszania ryzyka rozwoju objawów. Mogą być także noszone, by przeciwdziałać zakrzepicy żył głębokich, ponieważ odpowiednio rozłożony ucisk pomaga zapobiegać tworzeniu się skrzepów krwi w nogach.

JOBST oferuje szeroką gamę produktów uciskowych do profilaktyki i leczenia szeregu chorób układu żylnego i limfatycznego. Różne klasy ucisku pozwalają wybrać produkt odpowiadający zaleceniom medycznym, stylowi życia i okolicznościom. Ponieważ choroby żylne i limfatyczne mogą postępować, zwiększając dyskomfort i oddziałując na codzienne życie, bardzo ważne jest zapobieganie, wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie, w tym kompresjoterapia.