Wskazania

Jobst PL>Wskazania

Choroby żylne i limfatyczne – poczuj ulgę i wygodę z marką JOBST

Produkty uciskowe JOBST nie tylko przynoszą znaczną ulgę w wielu różnych chorobach żylnych i limfatycznych, lecz także wspierają ich leczenie. Niezależnie od tego, czy Twoim problemem jest uczucie ciężkości nóg, czy poważniejsze stany jak np. owrzodzenie żylne, JOBST ma zaprojektowany przez profesjonalistów produkt odpowiadający właśnie Twoim potrzebom.


Chcemy, by marka JOBST była dla Ciebie wiarygodnym źródłem informacji – tutaj możesz dowiedzieć się więcej o chorobach żylnych i limfatycznych oraz o sposobach radzenia sobie z nimi z pomocą kompresjoterapii i produktów o stopniowanym ucisku.

 

Inne choroby żylne

Zatorowość płucna: zator tętnicy płucnej wywołany skrzepem krwi. Może być konsekwencją zakrzepicy żył głębokich, gdy skrzep przemieści się do płuc.

Zakrzepica żył powierzchowych, inaczej zakrzepowe zapalenie żył powierzchowych: ostra choroba, w której powstanie zakrzepu wywołuje stan zapalny ścian żylnych. Może być spowodowana czynnikami mechanicznymi, chemicznymi, biologicznymi i, bardzo rzadko, zakaźnymi.

Zespół pozakrzepowy: powikłanie po zakrzepicy żył głębokich, która wywołała zatkanie żył lub uszkodzenie zastawek. Zespół pozakrzepowy rozwija się u ⅓ pacjentów z zakrzepicą żył. Objawia się przewlekłym bólem, obrzękiem i zmianami skórnymi w nogach.

Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ): dotyczy zwykle nóg. Wczesne stany objawiają się obrzękiem i bólem, ale postęp choroby prowadzi do powstawania przebarwień skórnych i owrzodzeń.

Owrzodzenie żylne nóg: to najcięższa forma PNŻ wynikająca z przewlekłego niedotlenienia i niedoboru składników odżywczych w tkankach. Może dojść do obumarcia tkanki i powstania (najczęściej na goleni) płytkiej, niegojącej się rany – wrzodu.

Jeśli masz wątpliwości lub dodatkowe pytania dotyczące chorób żylnych, skonsultuj się z lekarzem, który postawi prawidłową diagnozę i zaleci właściwe leczenie.